Wyjątkowa prapremiera z przebojami grupy Queen!

Teatr Rampa po raz kolejny stawia na pasję i talent młodych artystów. Po sukcesie autorskiego MusicaLove i rockowego musicalu RENT,  przyszedł czas na własny spektakl muzyczny oparty na największych przebojach grupy Queen. Najnowsza premiera „Rapsodia z Demonem” będzie głosem młodych międzynarodowych twórców rzucających wyzwanie polskiej scenie musicalowej. Przedstawienie uzyskało honorowy patronat Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie. Prapremiera już jesienią!

W dobie mody na kalki słynnych zachodnich musicali, młodzi twórcy zaproszeni do współpracy przez Jakuba Wociala, kierownika naszej Sceny Muzycznej, stworzyli spektakl muzyczny oparty na największych przebojach legendarnej grupy Queen. Młoda scenarzystka z otwartą głową Katarzyna Kraińska – absolwentka Akademii Teatralnej, te słynne przeboje zręcznie wplotła w niebywałą historię pt. „Rapsodia z Demonem”. Reżyserii tego przedsięwzięcia podjął się Michel Driesse – holenderski reżyser i aktor tworzący w Anglii i Niemczech, a choreografię stworzy uznany hiszpański choreograf współpracujący z nami od kilku lat, Santiago Bello.

Jakby na przekór „Tańcowi Wampirów” czy „Upiorowi w Operze”, akcja naszego spektaklu rozgrywa się współcześnie w jednej z wielkich metropolii, wśród ludzi, którzy odkrywają osobę i moc niezwykłego bohatera. Nie zdradzając szczegółów fabuły, dość powiedzieć, że muzyczne kierownictwo kolejnego młodego twórcy – Jana Stokłosy – oraz kilkunastoosobowa obsada młodych utalentowanych wokalistów i tancerzy wyłoniona z wieloetapowego castingu, gwarantują spektakl pełen młodzieńczej pasji, dotleniony świeżą artystyczną krwią! A wierzymy, że tylko świeża krew, czyli młodzi twórcy nieskażeni ani skostniałymi formami, ani modnymi trendami mogą powiedzieć w teatrze coś nowego, ciekawego i w sobie właściwy sposób. Takim ważnym głosem było niegdyś słynne „Złe zachowanie” Andrzeja Strzeleckiego, które na trwale zmieniło nie tylko Teatr na Targówku, ale i wpłynęło na dalszy rozwój spektakli muzycznych w Polsce.

„Rapsodia z Demonem” ma być wypowiedzią zarówno młodych pełnych twórczej energii wokalistów i tancerzy, którzy mają na swoim koncie niejeden już sukces, jak i początkujących utalentowanych wykonawców o niezmąconej nadziei na zapoczątkowanie profesjonalnej drogi artystycznej w dobrym miejscu, w dobrym gronie, z życzliwą publicznością Teatru Rampa.

  • Reżyseria: Michel Driesse
  • Opieka artystyczna: Jakub Wocial
  • Kierownictwo muzyczne: Jan Stokłosa
  • Choreografia: Santiago Bello

Występują:

Kuba Molęda, Jakub Wocial, Anna Kędroń, Agnieszka Fajlhauer, Brygida Turowska, Dominika Łakomska, Kamil Dominiak, Sebastian Machalski, Natalia Piotrowska, Barbara Gąsienica-Giewont, Wiktoria Jabłońska, Robert Tondera, Daniel Zawadzki

oraz tancerze:

Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Nika Warszawska-Ratajczak,
Patryk Gładyś, Michał Cyran, Santiago Bello

Prapremiera Rapsodia z Demonem

Premiera spektaklu zapowiadana jest na 30 października 2015 r.